W tym roku planujesz wyjazd do sanatorium? Warto będzie więc udać się i wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora. Jest ona prowadzona w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom.
Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora? Tak można ją trzymać
Wyrobić ją może każda osoba, która ukończyła 60. rok życia. W celu jej uzyskania wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie glosseniora.pl, a następnie opłacić składkę członkowską (kwota wynosi 35 zł na rok lub 50 zł na dwa lata).
Następnie powinno się dołączyć potwierdzenie opłacenia składni członkowskiej i wysłać dokumenty na adres redakcji Głosu Seniora (osiedle Urocze 12, 31-953, Kraków). Członkowie tego programu będą mogli skorzystać ze zniżek w przeszło trzech tysiącach punktów na terenie całej Polski.
Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest w 210 gminach w naszym kraju i korzysta z niej już ponad pół miliona seniorów. Oni już teraz mogą cieszyć się zniżkami na przykład w sanatoriach.
Osoby, które mieszkają w gminach bądź miastach, które nie biorą udziały w programie, mogą również wysłać na adres redakcji Głosu Seniora wypełniony formularz z potwierdzeniem uregulowania składki członkowskiej.
Jak wypełnić formularz?
Osoby chcące dołączyć do programu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. W nim konieczne będzie wpisanie takich danych, jak imiona, nazwisko, data oraz miejsce urodzenia.
Konieczne będzie również wypełnienie danych kontaktowych, w tym ulicy, numeru domu, miejscowości, kodu początkowego i województwa. Trzeba będzie wpisać również numer kontaktowy (stacjonarny lub komórkowy) oraz adres email i wybranie, którą opcję składki członkowskiej opłacamy.
Na samym końcu formularza konieczne będzie zaznaczenie zgód dotyczących przetwarzania danych i wysyłania informacji handlowych.
Gdzie otrzymamy zniżki?
Karta upoważnia do całego szeregu zniżek na terenie całej polski. Wysokość rabatów jest uzależniona od miejsca, w których chcemy skorzystać z OKS.
W niektórych z nich otrzymamy ulgę na cały pobyt, a w innych rabat może dotyczyć wyłącznie dodatkowych usług lub zabiegów.
Zmienna jest również wysokość zniżek, jednak zazwyczaj waha się ona w przedziale od 5 do 10 proc. Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków jeśli wyjazd do uzdrowiska refundowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia zniżki dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora nie będą obowiązywały.
Jeśli chcemy sprawdzić pełną listę miejsc, których możemy otrzymać zniżkę, można zrobić to na tej stronie.